.

WIECZÓR KRYMINALNY W BIBLIOTECE – SPOTKANIE Z WOJCIECHEM CHMIELARZEM

Czy WOJCIECH CHMIELARZ, akcję kolejnej książki umiejscowi w okolicach Choszczna – tego jeszcze nie wiemy. Pewne jednak jest to, że Ci, którzy w miniony piątek (5 listopada) spotkali się z autorem kryminałów i thrillerów psychologicznych w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Choszcznie, otrzymali dużą dawkę mocnych literackich wrażeń. Mieli także niebywałą  okazję, do przeprowadzenia wspólnej analizy mrocznych historii z naszego regionu, które mogłyby być tematem niejednej powieści kryminalnej.

 

5 listopada miłośnicy mocnej literatury spotkali się z WOJCIECHEM CHMIELARZEM, autorem kryminałów, thrillerów psychologicznych i powieści sensacyjnych. Moderatorką wydarzenia była HANNA RYBKA, uczennica klasy trzeciej LO ZS nr 1 w Choszcznie.

Uczestnicy spotkania  dyskutowali nie tylko o premierze jego najnowszej książki „Dług honorowy”, ale także o sukcesach i porażkach towarzyszących autorowi podczas jego drogi pisarskiej. Publiczność była również zainteresowana podcastami o prawdziwych zbrodniach i reportażami true crime, zamieszczanymi przez autora w Internecie. Rozmawiano też o produkcjach filmowych, powstających  na podstawie jego książek. Dociekliwsi pytali o plany i marzenia na przyszłość. Pisarz zdradził, że chciałby napisać książkę, gdzie nikt nikogo nie zabija. Być może powieść obyczajową z wątkiem miłosnym. Wyznał także, że chciałby, by jego książki, oprócz przekładów francuskich,  doczekały się tłumaczeń na inne języki.

Jak podkreślają choszczeńskie bibliotekarki,  spotkanie  z Wojciechem Chmielarzem było odpowiedzią na aktualne potrzeby czytelnicze, bowiem nasi miłośnicy książek coraz częściej sięgają właśnie po kryminały. – Już nie tylko mężczyźni, ale także kobiety szukają w literaturze silnych przeżyć i emocji. Pragną znaleźć się w świecie, gdzie dobro wygrywa, a winny zostaje ukarany, gdzie zwykłym ludziom przydarzają się nieszczęścia i tragedie – tłumaczy Wioletta Witkowska z Wypożyczalni dla Dorosłych. Dodaje, że nasi użytkownicy przy recenzowaniu książek wielokrotnie zaznaczali, iż powieści Wojciecha Chmielarza wciągają bez reszty w nietuzinkową intrygę oraz zaskakują nieprzewidywalnym finałem.

Sam pisarz, podsumowując  wieczór w choszczeńskiej bibliotece podziękował publiczności za liczne przybycie, bibliotekarki pochwalił za stworzenie przyjaznej atmosfery, a także „dobrą robotę”, którą wykonują na co dzień przygotowując audytorium do aktywnego udziału w dyskusji. Dodajmy, że przy Bibliotece działają trzy Dyskusyjne Kluby Książki.

Spotkanie autorskie z Wojciechem Chmielarzem zorganizowano  w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki – zostało dofinansowane przez Instytut Książki oraz Starostwo Powiatowe w Choszcznie.

Katarzyna Jezierska

Total Page Visits: 1467 - Today Page Visits: 2