WYPOŻYCZENIA MIĘDZYBIBLIOTECZNE

Wypożyczalnia międzybiblioteczna sprowadza na życzenie Czytelników materiały, których brakuje w zbiorach choszczeńskich bibliotek. Dostęp do nich – tylko na miejscu w Czytelni dla Dorosłych.

Mogą to być tradycyjne książki lub dostęp do elektronicznych zasobów Biblioteki Narodowej.

Możliwe jest to dzięki cyfrowej wypożyczalni międzybibliotecznej Academica, która jest innowacyjnym narzędziem pozwalającym na udostępnienie w bibliotekach na terenie całego kraju ponad 2 mln publikacji naukowych zgromadzonych w zasobie cyfrowym Biblioteki Narodowej.

Rejestracja czytelników korzystających z systemu Academica odbywa się za pomocą kart bibliotecznych. Dzięki systemowi rezerwacji, możliwe jest zaplanowanie przez czytelnika terminu pracy na terminalu w bibliotece, z której korzysta na co dzień. Rezerwacji wybranych książek i czasopism można dokonywać z dowolnego komputera podłączonego do Internetu po zarejestrowaniu się w bibliotece. Publikacje należące do domeny publicznej, będą dostępne bez żadnych ograniczeń również z komputerów prywatnych.

Dodajmy, że stale rozbudowywane zasoby Academiki obejmują współczesne piśmiennictwo naukowe ze wszystkich dziedzin, w tym także najnowsze wydania podręczników akademickich oraz aktualne numery fachowych czasopism specjalistycznych, jak również teksty źródłowe, literaturę piękną oraz zbiory specjalne, które są przedmiotem badań naukowców.

Szczegółowe zasady korzystania z systemu dostępne są w REGULAMINIE MBP Choszczno, w punkcie VI.

W przypadku pytań dotyczących funkcjonowania wypożyczalni Academica w naszej placówce zapraszamy do Czytelni dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Choszcznie.

Total Page Visits: 251 - Today Page Visits: 1