.

WYPRAWKA CZYTELNICZA DLA PRZEDSZKOLAKÓW – EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „MAŁA KSIĄŻKA, WIELKI CZŁOWIEK” 2021/2022

Po raz kolejny Miejska Biblioteka Publiczna w Choszcznie bierze udział w ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.

Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3-6 lat), które odwiedzi naszą bibliotekę, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start, a w niej:

książkę „Pierwsze czytanki dla…” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka

– oraz Kartę Małego Czytelnika.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę.

Po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie generacyjne „Mała książka – wielki człowiek”.

Wyprawki można odbierać w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Choszcznie, mieszczącym się przy ul. Wolności 13, tel. 95 765 24 36.

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie.

Total Page Visits: 806 - Today Page Visits: 1