.

SZKOLENIE „PASJA CZYTANIA – TWORZENIE E-PUBLIKACJI”

19 listopada 2020 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Choszcznie odbyły się kolejne warsztaty z programu „Pasja czytania – cykl szkoleń e-learningowych”. Wzięli w nich udział bibliotekarze i moderatorzy Dyskusyjnych Klubów Książki.

Tym razem, uczestnicy zapoznali się z różnymi formami e-publikacji i aplikacjami do tworzenia ich, przypomnieli zasady prawidłowej edycji tekstu oraz nabyli podstawowe umiejętności publikowania, a także udostępniania publikacji elektronicznych. Najpierw poddali edycji teksty ze spotkań autorskich odbywających się w naszej placówce w 2019 roku, by potem udostępnić je i utworzyć wirtualne półeczki w aplikacji PUBHTML5. W drugiej części warsztatów biorący udział w spotkaniu stworzyli Bookstories podsumowującą oba szkolenia, tj. z umiejętności przeprowadzania wywiadów i tworzenia podcastów oraz z tworzenia publikacji elektronicznych.

Po warsztatach deklaracje o utworzeniu bookcases z recenzjami książek, a także bookstories ze spotkań odbywających się w ramach dyskusyjnych klubów książek złożyły moderatorki DKK, natomiast bibliotekarze wespół z nauczycielami już opracowują projekt promujący czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. 

Zajęcia w wersji onlinowo-praktycznej odbyły się w ramach projektu „Pasja czytania – cykl szkoleń e-learningowych”, realizowanych z programu MKiDN Partnerstwo dla książki.

Total Page Visits: 750 - Today Page Visits: 1