.

„PASJA CZYTANIA – WYWIAD TO PROSTE”,

10 listopada 2020 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Choszcznie odbyły się warsztaty realizowane w ramach programu „Pasja czytania – cykl szkoleń e-learningowych”. Wzięli w nich udział bibliotekarze i moderatorzy Dyskusyjnych Klubów Książki.

Uczestnicy warsztatów  zapoznali się z podstawowymi zasadami przeprowadzania wywiadów, ze stacjonarnymi i zdalnymi formami rejestrowania ich oraz z programami do nagrywania, edycji i modyfikowania plików dźwiękowych.

Na początek omówiono spotkanie autorskie z Marcinem Kydryńskim pod względem merytorycznym. Dodajmy, że wydarzenie to miało miejsce w naszej bibliotece kilka dni przed szkoleniem. Następnie uczestnicy dokonali edycji nagranego na dyktafon wywiadu w programie Audacity, a  przy użyciu aplikacji Speechtexter powstałe nagranie zamienili na tekst. Potem był czas na zabawę w przeprowadzanie wywiadu z zaproszonym gościem, zarówno przy użyciu smartfona, czy dyktafonu, jak i za pomocą komunikatora do nagrywania i przeprowadzania rozmów na odległość.

Po szkoleniu padło wiele deklaracji ze strony uczestników. Jedni planują prowadzić warsztaty dziennikarskie z dziećmi i młodzieżą, inni chcą spróbować swych sił w publikowaniu podcastów promujących czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. 

Zajęcia w wersji onlinowo-praktycznej poprowadziła nasza koleżanka Katarzyna Jezierska, która okresie wakacyjnym wzięła udział w kursie realizowanym w ramach projektu „Pasja czytania – cykl szkoleń e-learningowych”, realizowanym w programie MKiDN Partnerstwo dla książki.

Total Page Visits: 790 - Today Page Visits: 2