Szkolenia bibliotekarzy

Na początku kwietnia wzięliśmy udział w warsztatach z zakresu sztuki wystąpień publicznych. Poprowadził je znakomity szczeciński aktor, wokalista, prezenter radiowy i telewizyjny, konferansjer, lektor, poeta, autor tekstów piosenek oraz przekładów, felietonista, reżyser Konrad Pawicki.

Natomiast 17 kwietnia zajmowaliśmy się tematem grywalizacji. Karol Baranowski, Bibliotekarz Roku 2019, organizator oraz twórca gier edukacyjnych, historycznych i literackich podpowiedział nam jak zaprojektować, a potem zorganizować i przeprowadzić je w przestrzeni miejskiej. Poznaliśmy także najnowsze trendy w tworzeniu happeningów, czy LARP-ów z wykorzystaniem aplikacji mobilnych, GPS, mediów społecznościowych, sztucznej inteligencji oraz wirtualnej rzeczywistości. Kto wie, być może jeszcze w tym roku wraz z Marią Dąbrowską, wyruszymy w podróż po Choszcznie, poznając legendy, historię i postaci związane z naszym miastem?