.

LEGIMI 2022 W MBP CHOSZCZNO – DRUGI ROK DZIAŁANIA ZACHODNIOPOMORSKIEGO KONSORCJUM BIBLIOTEK.

Utworzone w styczniu 2021 r. konsorcjum bibliotek województwa zachodniopomorskiego skupia prawie 30 bibliotek, w tym naszą Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marii Dąbrowskiej w Choszcznie pełniącą zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Choszczeńskiego oraz placówki z regionu. Uczestnictwo w nim dało nam możliwość zakupu dostępu do ponad stu tysięcy tytułów ebooków, audiobooków oraz synchrobooków w usłudze Legimi na bardzo korzystnych warunkach finansowych. I co najważniejsze dla Czytelników – dostęp bez limitu, co jest szczególnie teraz, w obliczu wprowadzania kolejnych ograniczeń spowodowanych pandemią Covid 19, szczególnie istotne.

– Legimi sprawdziło się w naszej bibliotece. Skorzystano z niej 1315 razy – mówi Ewa Zajkowska z Czytelni dla Dorosłych. Dodaje, że najczęściej wypożyczano książkę „Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku”, autorstwa Zbigniewa Rokity – ubiegłorocznego laureata nagrody literackiej NIKE, oraz „Dług honorowy” Wojciecha Chmielarza. Nawiasem mówiąc obu pisarzy gościliśmy w minionym roku w bibliotece.  

Na zakończenie przypomnimy raz jeszcze jak korzystać z Legimi. Otóż po uzyskaniu kodu w bibliotece należy aktywować go na stronie https://www.legimi.pl/zachodniopomorskie/, a następnie zarejestrować konto lub zalogować się jeśli już je posiadamy.  Potem można już cieszyć się lekturą pobranej książki. Kod ważny jest miesiąc, więc po tym terminie należy zgłosić się do biblioteki po odbiór nowego.

Total Page Visits: 941 - Today Page Visits: 1