.

KLUBOWICZE Z DDKK SERWUJĄ LITERACKIE RARYTASY

Czy wiecie, że w Choszcznie mamy pięć nowych restauracji? Każda jest w innym kolorze i to co istotne – skosztujecie w nich dań tylko i wyłącznie danej barwy. Możemy więc wybierać w menu zielonym, żółtym, białym czerwonym i pomarańczowym. A najwspanialsze jest to, że wszystkie te restauracje stworzyły dzieci z Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy MBP Choszczno. My bibliotekarki, miałyśmy to szczęście, że jako pierwsze degustowałyśmy potraw z karty menu, którą również nasi klubowicze własnoręcznie wykonali.

Inspiracją do otwarcia tego typu działalności była książka autorstwa Justyna Bednarek „5 sprytnych kun”.  Ta pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji detektywistyczno-kulinarna historia, wprowadziła dzieci do świata niezwykle sympatycznych i zaradnych kun – koneserów kulinarnych, którzy lubią dobrze zjeść, nieźle napsocić, a nawet się zakochać. I to właśnie z książkowymi bohaterami nasi klubowicze otworzyli swoje lokale.

Dodatkowo, podczas spotkania bawiliśmy się  magicznymi wzorkami. Za pomocą aplikacji Plickers, a więc narzędzia umożliwiającego tworzenie interaktywnych testów, sprawdziliśmy stopień przyswojenia przeczytanej lektury. Klubowicze spisali się świetnie, a przeprowadzony quiz dostarczył im nie tylko dużo pozytywnych emocji, ale także uczył zdrowej rywalizacji.

Serdecznie dziękujemy za owocne spotkanie i wspaniałą zabawę.

Total Page Visits: 1004 - Today Page Visits: 1