.

„PIERWSZE CZYTANKI DLA…” PRZEDSZKOLAKA

Z przyjemnością informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Choszcznie przystąpiła do kolejnego etapu bookstartowego projektu Instytutu Książki „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”. Tym razem akcja skierowana jest do przedszkolaków w wieku 3-6 lat i ma na celu kształtowanie nawyku obcowania z książką od najmłodszych lat oraz pokazanie biblioteki jako miejsca będącego ciekawą alternatywą dla telewizji i komputera. Na młodych czytelników czeka wyjątkowy prezent – książka „Pierwsze czytanki dla…”.

„PIERWSZE CZYTANKI DLA…” to książka dostosowana pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz spełniająca najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i  mądrych książek dla najmłodszych. W starannie dobranym zestawie utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych znajdują się zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne.W gronie autorów znajdziemy m.in. Joannę Papuzińską, Wandę Chotomską, Czesława Janczarskiego czy Hannę Januszewską. W  publikacji obecni są również Liliana Bardijewska, Zofia Stanecka, Anna Onichimowska, Małgorzata Strzałkowska, Adam Bahdaj, Michał Rusinek, Agnieszka Frączek, Joanna Kulmowa, Marcin Brykczyński, Jan Twardowski i Grzegorz Kasdepke – twórcy tak różni, jak różne są perspektywy spoglądania na świat – nieogarniony, a przy tym pociągający i pobudzający dziecięcą ciekawość.Całość została wzbogacona znakomitymi ilustracjami artysty Józefa Wilkonia.

W wyprawce dzieci otrzymają także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece Mały Czytelnik dostanie naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice i opiekunowie – przygotowana dla nich broszura informacyjna „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Dodajmy, że z akcji mogą również skorzystać dzieci, które są już zapisane do naszego domu książki oraz te, które w ubiegłym lub tym roku wzięły do września udział w
projekcie i zebrały 10 naklejek.

Zapraszamy do przeżycia z nami wspaniałej czytelniczej przygody i świetnej zabawy.

Więcej o kampanii przeczytacie na: www.wielki-czlowiek.pl. Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

CZEKAMY NA WAS W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ IM. MARII DĄBROWSKIEJ
W CHOSZCZNIE, UL. WOLNOŚCI 13.
Total Page Visits: 1208 - Today Page Visits: 1