„Wszyscy jesteśmy dziwni” – Sylwia Chutnik w choszczeńskiej bibliotece

Sylwia Chutnik

Wczoraj, 24 kwietnia, w choszczeńskiej bibliotece mieszkańcy mogli się spotkać z pisarką, dziennikarką, kulturoznawczynią, przewodniczką miejską po Warszawie –  Sylwią Chutnik. Ta rodowita warszawianka w swoich książkach i artykułach „zajmuje się codziennością, bo codzienność pokazuje człowieczeństwo”.  Z pisarzy ceni sobie Mirona Białoszewskiego, Wirginię Woolf, Olgę Tokarczuk, Dorotę Masłowską.

Angażuje się społecznie, kierując fundacją MaMa, która dąży do poprawy sytuacji matek w Polsce. Wie z własnego doświadczenia jak trudno łączyć pracę zarobkową z opieką nad dzieckiem. Jak sama przyznała: „Moja twórczość opiera się na mojej działalności społecznej”. Tematy czerpie z codziennego życia, z chęci zrozumienia ludzi, ponieważ „każdy z nas jest dziwny na swój własny sposób”.

Spotkanie autorskie odbyło się  w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.