Kiermasz „Pociąg do książki – książka do pociągu”

Tradycją już się stało, że każdego 23 kwietnia, z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich Miejska Biblioteka Publiczna w Choszcznie organizuje wespół ze Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich, kiermasz „Pociąg do książki – książka do pociągu”. Jak mówi Wioletta Witkowska, koordynatorka choszczeńskiej akcji, ma on na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej oraz ofiarowanie książkom „drugiego życia”. Bibliotekarka dodaje, że z wczorajszego kiermaszu, który tradycyjnie przeprowadzono na dworcu PKP skorzystało kilkadziesiąt osób, zarówno choszcznian, jak i podróżnych, którzy akurat tego dnia zatrzymywali się na naszej stacji kolejowej. Stali się oni szczęśliwymi nabywcami ponad setki książek za symboliczną złotówkę.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za włączenie się w akcję i już dziś zapraszamy na kolejne kiermasze książek, o których oczywiście Państwa poinformujemy.