.

Biblioteka poleca… picturebooki I. Chmielewskiej

Dziś rekomendujemy Państwu dwa picturebooki autorstwa Iwony Chmielewskiej, która bez wątpienia jest jedną z najwybitniejszych autorek książek obrazkowych, wielokrotnie nagradzanych prestiżowymi wyróżnieniami.

I tak, „Oczy”, za które otrzymała ilustratorskiego oskara, czyli nagrodę Bologna Ragazzi Award, to opowieść o darze widzenia świata, szkole patrzenia, a także sztuce nadawania znaczeń temu, co widzimy oraz temu, czego zobaczyć nie możemy. Książka bogata w zaskakujące obrazy zdecydowanie zaspokoi potrzeby zarówno młodszych, jak i nieco starszych czytelników.

O tym że książkę można wymyślić o wszystkim, mówi kolejny picturebook „Cztery zwykłe miski „. Wspomniane tytułowe bohaterki wykonane zostały z papieru pakowego. To do czego mogą służyć podpowie Wam wyobraźnia. Przeczytajcie książkę o nadmiarze, i o jego braku, o sile i radości tworzenia, a także o niesprawiedliwości społecznej. Przeczytajcie plastyczno-literacką opowieść ascetyczną w formie i ekologiczną w duchu.

Dodajmy, że przedstawione picturebooki, nie tylko posłużą do świetnej zabawy z dziećmi, ale także uświadomią im złożoność funkcjonowania w świecie pełnym paradoksów. Dorosłym zaś, pozwolą na chwilę się zatrzymać, i popatrzeć na świat z perspektywy innych osób.

Oczywiście obie książki dostępne są w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Choszcznie. Zapraszamy.

Total Page Visits: 2958 - Today Page Visits: 2