.

Niezła gratka dla trzylatka

Z wielką przyjemnością informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Choszcznie przystąpiła do projektu Instytutu Książki „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”. Akcja skierowana jest do trzylatków i ma na celu promowanie codziennego czytania książek jako atrakcyjnego sposobu spędzania czasu wolnego.

Na czym polega?
Otóż dzieci urodzone w 2015 roku, które odwiedzą nasze mury i wstąpią do choszczeńskiego bractwa książek, otrzymają w prezencie tzw. Wyprawkę Czytelniczą, a więc książkę „Pierwsze wiersze dla …” oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek. Te zaś zdobędą podczas każdej z następnych wizyt zakończonych wypożyczeniem przynajmniej jednej lektury z księgozbioru dziecięcego. Ten trzylatek, który zgromadzi dziesięć naklejek, zostanie uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W pakiecie startowym będzie także coś dla rodziców. Otrzymają oni broszurę „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”.

Dodajmy, że z akcji mogą również skorzystać dzieci, które są już zapisane do naszego domu książki.

Zapraszamy do przeżycia z nami wspaniałej czytelniczej przygody i świetnej zabawy.

Więcej o kampanii przeczytacie na: www.wielki-czlowiek.pl/trzylatki

Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Zapraszamy również na nasz profil FB, gdzie na bieżąco będziemy informować o przebiegu akcji.

Total Page Visits: 4024 - Today Page Visits: 1