.

BIBLIOTEKA –MIEJSCE NA CZASIE

8 maja, przypada święto wszystkich Bibliotekarzy i Bibliotek. Tradycyjnie w tym dniu rozpoczyna się także Tydzień Bibliotek, tegoroczna XXI odsłona akcji odbywa się pod hasłem „BIBLIOTEKA –MIEJSCE NA CZASIE”. Z tej okazji w naszej placówce odbyło się (9 maja) spotkanie bibliotekarzy powiatu choszczeńskiego z władzami samorządowymi. Zaproszeni goście: burmistrz Choszczna ARTUR RACZYŃSKI, starosta choszczeńska WIOLETTA KASZAK oraz wicestarosta STANISŁAW RYDZ, złożyli życzenia i podziękowania za pełną zaangażowania pracę, która przyczynia się do tworzenia przestrzeni dostępnej dla wszystkich mieszkańców naszego regionu.

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej KATARZYNA JEZIERSKA odbierając gratulacje, podzieliła się wspaniałą informacją. Bowiem 15 maja w Książnicy Pomorskiej odbierać będziemy wyróżnienie dla ZACHODNIOPOMORSKIEJ BIBLIOTEKI ROKU 2023. Tą nagrodą dzielimy się z Wami czytelnikami i sympatykami biblioteki oraz zawsze nam przychylnymi władzami samorządowymi.

Spotkanie było również okazją do przedstawienia działalności bibliotek działających na terenie powiatu choszczeńskiego w 2023 roku. Prezentacja przygotowana przez starszą kustosz Halinę Kluczewską zobrazowała obszary działań: Miejskiej Biblioteki Publicznej w Choszcznie, Biblioteki Publiczno-Szkolnej w Krzęcinie, Biblioteki Publicznej w Drawnie, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pełczycach, Gminnej Biblioteki Publicznej w Bierzwniku, Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Reczu oraz zaprzyjaźnionej Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Tucznie. „Biblioteka- miejsce na czasie” to także przyjaciel, w którym dobrze spędza się czas, więc spędźcie go z nami. Zapraszamy do zapoznania się z programem Tygodnia Bibliotek 2024 i udziału w przygotowanych wydarzeniach.

Fot. Irena Kozłowska

Total Page Visits: 44 - Today Page Visits: 1