.

Zimowe ferie w bibliotece

Ferie Zimowe 2024 w bibliotece rozpoczęliśmy od warsztatów czerpania papieru poprowadzonych przez Panią Renatę Baloń, dyrektorkę Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Myśliborzu. Na wstępie dzieci poznały historię papieru i kilka ciekawostek dotyczących tego materiału. Wspólnie zastanowiliśmy się jak wygląda proces tworzenia oraz omówiliśmy pokrótce jego etapy. Po części teoretycznej nadszedł czas na samodzielne wykonanie papieru. Wszyscy doskonale poradzili sobie z wbrew pozorom nie łatwym zadaniem. Niezwykłym urozmaiceniem było wykonanie papieru zawierającego płatki kwiatów, który po wyschnięciu wygląda zjawiskowo.

18 stycznia  Czytelnia dla Dorosłych zamieniła się w mobilną salę zabaw z grami i zabawkami interaktywnymi. Na naszym Cyfrowym Placu Zabaw  choszczeńskie dzieci miały do dyspozycji:  konsole Nintendo Switch wraz z akcesoriami, w tym Ring Fit Adventure, roboty edukacyjne Photon, roboty Ozobot Bit, tablety z szeroką ofertą gier i aplikacj. Na przygodę z komputerowymi  zabawkami zaprosili  Anna Kotowska i Mateusz Kolosz z Książnicy Pomorskiej, którzy na co dzień, prowadzą zajęcia w DIGITAL KIDS w Szczecinie.

24 stycznia Konrad Pawicki, aktor Teatru Współczesnego w Szczecinie tylko trochę straszył w bibliotece. Jego opowieści o momrach, frysztakach, czarownicach, Boszczyku, Dźwiedziu i Toperzu – przede wszystkim rozśmieszały dzieci uczestniczące w feryjnym spotkaniu teatralnym opartym o książkę „Horropera – Po tamtej stronie burzy”.  Nadmieńmy, że „Horropera” to projekt bazujący na „muzycznej sztuce grozy dla dzieci o mocnych nerwach” stworzony przez szczecinian: duet wspomnianego Konrada Pawickiego i Irenę Naumowicz, muzycznie oprawiony przez perkusistę szczecińskiej Filharmonii: Jacka Wierzchowskiego. Jest historią pewnej dziewczynki, która w burzliwą noc wraz ze swoim kotem, wyrusza w pełną przygód wyprawę, żeby uratować świat.

A piątek, 26 stycznia, na zakończenie ferii zapraszamy przedszkolaki na „Zimowy festiwal książkowy” z „Ciotką Fiką”, czyli Małgorzatą Narożną.

Total Page Visits: 413 - Today Page Visits: 2