Legenda braci Brzustowiczów i dokumenty życia społecznego tematem lekcji bibliotecznej uczniów ze Sławęcina

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sławęcinie wzięli dziś udział w zajęciach na temat regionaliów gromadzonych w naszej bibliotece. Dokumenty życia społecznego to doskonała baza informacyjna o regionie i współczesnym życiu mieszkańców powiatu choszczeńskiego. Obok książek i lokalnych czasopism to także: plakaty, afisze, broszury, zaproszenia, ulotki oraz gadżety promocyjne. Czwartoklasiści mieli okazję wysłuchać legendę o Sławęcinie pochodzącą ze zbioru ” W krainie Choszcza legendy i podania z dziejów Choszczna i okolic”, autorstwa braci: Grzegorza Jacka Brzustowicza i Bogdana Wojciecha Brzustowicza. Największe zainteresowanie wzbudziły archiwalne numery gazetki szkolnej „Nasza Sławenka”, które przypominały najważniejsze wydarzenia z życia Szkoły Podstawowej w Sławęcinie.