.

Młodzież z Fürstenwalde w Choszcznie

Wczoraj naszą bibliotekę odwiedziła grupa młodzieży z Fürstenwalde, partnerskiego miasta Choszczna, w ramach projektu organizowanego przez JuSeV (Der Verein Jugendhilfe und Sozialarbeit e.V).

Gości przywitali: Katarzyna Jezierska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej oraz Robert Adamczyk, burmistrz Choszczna, który wspomniał o wieloletniej  współpracy między Choszcznem a Fürstenwalde.

W czasie spotkania dr Sławomir Giziński opowiedział o historii naszej miejscowości, a Halina Kluczewska, starszy kustosz naszej biblioteki zaprezentowała wirtualne wystawy o Choszcznie w ArtStep. Później Sebastian Redlich, jeden z opiekunów młodzieży,  opowiedział o projekcie mającym na celu odwiedzenie rożnych miast, poznanie ich historii i mieszkańców, a w końcowym efekcie stworzenie o tym książki.

Po spotkaniu niemieccy goście obejrzeli galerię prac wykonanych przez uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Choszcznie oraz wystawę „Choszczno Arnswalde – wczoraj i dziś”, a także kolekcję starych pocztówek.

Serdecznie dziękujemy Elżbiecie Andruszewskiej za translatorską pomoc w rozmowach polsko-niemieckich.

Total Page Visits: 581 - Today Page Visits: 1