.

„CIĄŻA – W OCZEKIWANIU NA DZIECKO” – relacja ze spotkania

O przygotowaniu się do porodu, wyborze odpowiedniego szpitala, a potem pielęgnacji dziecka i mamy oraz o opiece położniczej i karmieniu piersią, czy kangurowaniu i wartościowej diecie, a także o komórkach macierzystych i bankowaniu krwi pępowinowej rozmawialiśmy z przyszłymi mamami 1 marca w Czytelni dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Choszcznie.  

Podczas spotkania edukacyjnego „CIĄŻA – W OCZEKIWANIU NA DZIECKO” zachęcałyśmy także do wprowadzenia codziennego rytuału czytania maleństwom już od pierwszych chwil ich życia, a nawet wcześniej w okresie prenatalnym. Podpowiadałyśmy co i jak czytać z noworodkiem, wykazując przy tym, że czytanie  ma zdecydowany wpływ na zrównoważony rozwój młodego człowieka i jego szanse na osiąganie sukcesów w przyszłości. A przede wszystkim, że jest cudowną okazją do budowania zdrowej i silnej więzi rodzinnej.

Przewodniczkami zainicjowanych rozmów były: Agata Pawlak –Matujzo, położna środowiskowo-rodzinna, Ewa Barwikowska, ekspert ds. medycznych,  zajmująca się tematem pozyskiwania materiału biologicznego – komórek macierzystych oraz terapii i możliwości zastosowania komórek macierzystych w Polsce i na świecie, dr Agnieszka Leciejewska, dietetyczka oraz Katarzyna Jezierska – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Choszcznie.

Na zakończenie spotkania każda z uczestniczek otrzymała upominek z pakietem informacji, gadżetami do pielęgnacji dziecka i zestawem książek.

Organizatorami akcji „CIĄŻA – W OCZEKIWANIU NA DZIECKO” były: Agata Pawlak – Matujzo – położna środowiskowo-rodzinna, Polski Bank Komórek Macierzystych FamiCord Group i Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Choszcznie, przy wsparciu: Fundacji Powszechnego Czytania, Koła nr 17 działającego przy MBP w Choszcznie Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich i choszczeńska Księgarnia „Pegaz”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim mamom za przybycie za spotkanie.

Total Page Visits: 650 - Today Page Visits: 1