PLANUJEMY NOC BIBLIOTEK 2022

Drodzy Czytelnicy,
rozpoczynamy planowanie październikowej Nocy Bibliotek. W tym roku, ogólnopolska edycja odbywać się będzie pod hasłem „To się musi powieść”. My, naszą choszczeńską tradycyjnie rozszerzamy o aspekt regionalny, i nieco parafrazując nadajemy jej nazwę „Im się powiodło”.

Oznacza to, że chciałybyśmy upowszechnić wiedzę o osobach wywodzących się z Choszczna, które w różnych dziedzinach życia odniosły sukces na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Będzie wspaniale jeśli przyjmą One nasze zaproszenie i zechcą się spotkać z miłośnikami Choszczna. Z pewnością będzie to okazja nie tylko do rozmów o spełnianiu marzeń, czy wymiany myśli i doświadczeń, ale także możliwość spotkania po latach ze swoimi przyjaciółmi.
Zachęcamy więc Państwa do włączania się w organizację Choszczeńskiej Nocy Bibliotek poprzez zgłaszanie osób, które dzięki sile marzeń i ogromu wyrzeczeń, a także dużej determinacji odniosły sukces i rozsławiają nasze miasto w świecie.

Jesteśmy przekonane, że lista osób będzie długa, więc jako organizatorzy przyjęłyśmy kryteria selekcji. Oto one:

• osoby mieszkające niegdyś w Choszcznie, pobierające edukację lub/ i tu tworzące, których działalność wykracza poza województwo zachodniopomorskie,
  • autorzy mający w swoim dorobku więcej niż trzy książki,- sportowcy, biorący udział w olimpiadach i/lub mistrzostwach Europy lub Świata, których wyniki uplasowały się na podium,
  • trenerzy sportowców, biorących udział w olimpiadach i/lub mistrzostwach Europy lub Świata, których wyniki uplasowały się na podium,
  • przedstawiciele kultury i sztuki oraz naukowcy, których działalność została doceniona poza granicami województwa zachodniopomorskiego,
  • ludzie biznesu i działacze lokalni, których działalność została doceniona poza granicami województwa zachodniopomorskiego.

Na informacje od Państwa czekamy pod nr. telefonu: 95 765 24 36 lub 95 765 22 39, a także w siedzibie biblioteki przy ul. Wolności 13 w Choszcznie. Mogą Państwo swoje typy wysyłać pod adres e-mailowy: mbp-choszczno@wp.pl.