.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z ROBERTEM GÓRSKIM

Wczoraj (7 czerwca) w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Choszcznie gościłyśmy ROBERTA GÓRSKIEGO wraz z małżonką MONIKĄ SOBIEŃ-GÓRSKĄ.

W poniedziałkowe późne popołudnie Robert Górski, autor książki „Jak zostałem Prezesem” oraz scenariusza do serialu „Ucho Prezesa”, a także lider Kabaretu Moralnego Niepokoju i twórca skeczów kabaretowych w rozmowie z żoną Moniką Sobień-Górską, która była moderatorem spotkania, opowiedział o swojej działalności kabaretowej i literackiej. Mówił także o rolach polskich polityków, w których wciela się w serialu i na estradzie. Zaś Pani Monika, autorka książki „Ukrainki”, przedstawiła historie kilku literackich bohaterek, pokazując nam Polakom, jak jesteśmy widziani oczami Ukrainek opiekujących się naszymi gospodarstwami domowymi. Uczestnicy spotkania, które odbyło się  na placu przed choszczeńską biblioteką poznali także historię znajomości Państwa Górskich. Małżonkowie z dużą dawką humoru opowiedzieli o tym, jak radzili sobie z pandemią oraz dlaczego jest im tak dobrze ze sobą. Pani Monika zdradziła też jaki w życiu prywatnym jest Robert Górski.

Spotkaniu, które odbyło się  w ramach działalności Dyskusyjnych Klubów Książki i zostało dofinansowane ze środków Instytutu Książki, towarzyszyła promocja książek autorstwa naszych gości.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie. Szczególne podziękowania za nieocenioną pomoc przy realizacji opisywanego wydarzenia  kierujemy do pracowników  Choszczeńskiego Domu Kultury.

Zapraszamy do  obejrzenia fotoreportażu ze spotkania.
Wkrótce zamieścimy  obszerną relację z pierwszego w tym roku spotkania autorskiego z udziałem  publiczności.  

Total Page Visits: 1176 - Today Page Visits: 2