.

WYSTAWA „HISTORIE JEDNEGO ZDJĘCIA”

Drodzy Czytelnicy.

Mamy dla Was ciekawą propozycję na nadchodzącą wiosnę.

Po pierwsze zapraszamy do obejrzenia pierwszej części wystawy „Historie jednego miejsca”. Znajdziecie ją na stronie internetowej biblioteki, jej profilu FB, oraz w holu naszej placówki, mieszczącej się na ul. Wolności 13 w Choszcznie.
W bieżącej wystawie tym „jednym miejscem” jest najbliższe otoczenie biblioteki. To obiekty, które możemy objąć wzrokiem stojąc w sąsiedztwie barbakanu.

Po drugie, zachęcamy do współtworzenia dalszych części wystawy, a tym samym niecodziennej lekcji historii, którą możemy ofiarować kolejnym pokoleniom. Wielokrotnie mieliśmy okazję przekonać się jak ogromne pokłady wiedzy o naszej małej ojczyźnie drzemią w naszych czytelnikach i jakie skarby skrywają się w ich domowych zaciszach. Podzielcie się z nami fotografiami dawnego Choszczna, starymi mapami, artykułami, a także Waszą wiedzą.

Czy będzie dalsza część wystawy? To zależy od Was.

Chcielibyśmy w kolejnych odsłonach pokazywać kolejne miejsca: ulice, czy obiekty.

Jeśli nasz pomysł spotka się z Waszym zainteresowaniem i uda nam się pozyskać ciekawe artefakty to z pewnością będziemy tę akcję kontynuować. A to jakiemu miejscu będzie poświęcona? Zależy od Was.

Zapraszamy do udziału w akcji „Historia jednego miejsca”.

Dodajmy, że najciekawsze zdjęcia i historie z nimi związane zostaną nagrodzone. A przez kolejne dni będziemy odtwarzać obraz z dziejów okolic Barbakanu i Bramy Kamiennej.

Zapraszamy do udziału w akcji „Historie jednego miejsca”, której inicjatorką jest bibliotekarka, HALINA KLUCZEWSKA.

Total Page Visits: 502 - Today Page Visits: 1