TANIEC PRZEPLATANIEC Z KSIĄŻKĄ

Uwielbiamy tworzyć książki z naszymi młodymi czytelnikami. Wspólnie robiliśmy już komiksy, picturebooki i publikacje audiowizualne. Nadszedł więc czas na „trojaczki”, czyli takie, których strony są rozcięte na trzy równe części, dzięki czemu możemy nimi do woli obracać i kreować nowe historie. Zadania tego podjęli się uczniowie klasy II c ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie na on-linowych zajęciach bibliotecznych. Najpierw zaprosiłyśmy ich do tańca przeplatańca z przesympatycznymi i kolorowymi „Przeplatalińskimi” autorstwa Marii Dek, trochę wspólnie popsociliśmy i radośnie pomieszaliśmy z poplątaniem, wymieniając się na brzuszki, nogi, a nawet i głowy. Potem dzieci zapoznały się z ofertą czytelniczą i edukacyjno-rozrywkową naszej biblioteki, a także obejrzały prezentację różnego rodzaju książek, które można wypożyczyć w naszej bibliotece. Były więc picturebooki, pozycje z obrazem i bez, a także takie z tekstem i całkowicie go pozbawione. Najbardziej jednak przypadły im do gustu te z rozszerzoną rzeczywistością, czyli wyposażonymi w aplikacje AR, umożliwiające zobaczenie, usłyszenie, a także wchodzenie w interakcje z modelami 3D. Na zakończenie spotkania drugoklasiści oddali się pracy nad stworzeniem własnej wersji „Przeplatalińskich”.
Serdecznie dziękujemy uczniom klasy II c oraz ich wychowawczyni Magdalenie Rakoczy za udział w opisywanym wydarzeniu.
Zapraszamy do obejrzenia filmu z pracami naszych młodych artystów.https://youtu.be/ue3hsB0Hnjs