.

BEZPŁATNE WYPRAWKI CZYTELNICZE DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Z przyjemnością informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Choszcznie po raz kolejny przystąpiła do bookstartowego projektu Instytutu Książki „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”. Akcja skierowana jest do przedszkolaków w wieku 3-6 lat i ma na celu kształtowanie nawyku obcowania z książką od najmłodszych lat oraz pokazanie biblioteki jako miejsca będącego ciekawą alternatywą dla telewizji i komputera.
Na młodych czytelników czeka wyjątkowy prezent – książka „Pierwsze czytanki dla…”.

 Zbliżają się długie jesienne popołudnia i wieczory, podczas których nie powinno zabraknąć dobrej książki – dla rodzica i dla dziecka. Warto zatem przyjść do naszej biblioteki, gdzie na Małych Czytelników w wieku przedszkolnym (urodzonych w latach 2014-2017) czekają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki.

Przedszkolak, który odwiedzi dowolną z naszych filii i wypożyczy minimum jedną książkę z księgozbioru dziecięcego, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą.

W każdej Wyprawce znajduje się książka „Pierwsze czytanki dla…” dostosowana pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i Karta Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem książki, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Pamiętajcie, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie.

Total Page Visits: 696 - Today Page Visits: 1