.

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

Drodzy Czytelnicy,

2 kwietnia obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU. I choć w tym momencie nasze oczy skierowane są w stronę globalnej walki z koronawirusem, to zamknijmy je na chwilę i pomyślmy o tych, którzy postrzegają świat nieco inaczej niż my. Być może ten czas jest dla nich jeszcze trudniejszy do przeżycia niż dla nas. Na znak solidarności z osobami z autyzmem i ich rodzinami ubierzmy się więc na niebiesko, włączając się akcję „CAŁA POLSKA NA NIEBIESKO”.

Nadmieńmy, że jak wskazuje Światowa Organizacja Zdrowia, w Polsce autyzm występuje u jednego na 100 dzieci, co oznacza, że w naszym kraju żyje 400 tysięcy osób z autyzmem. Choć jest to najczęstsze zaburzenie rozwojowe, to świadomość autyzmu w społeczeństwie jest wciąż bardzo niska, a osoby nim dotknięte często spotykają się z niezrozumieniem i negatywnym odbiorem otoczenia.

Poniżej prezentujemy Państwu spot Fundacji JiM, nakręcony w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej na temat autyzmu „Polska na niebiesko”, której tegorocznym ambasadorem jest aktor Wojciech Mecwaldowski, odtwórca roli Tomka z autyzmem w filmie pt.”Dziewczyna z szafy”.

Total Page Visits: 654 - Today Page Visits: 2