BIBLIOTEKARZ? A KTO TO TAKI?

Na czym polega praca bibliotekarza? Jak zarządza się biblioteką? Jakie rodzaje książek można wypożyczyć w naszym domu książki oraz z jakich usług dodatkowych można w nim skorzystać? Odpowiedzi na te i podobne pytania szukały przedszkolaki z Korytowa. Dzieci najpierw odwiedziły naszą Filię Publiczną, gdzie bawiły się tekstami z wykorzystaniem czytania wrażeniowego, potem zapoznały się z aplikacją „Quiver”, która „ożywiła” pokolorowane przez dzieci rysunki. Następnie udały się do gmachu głównego naszej biblioteki, gdzie miały niebywałą okazję pozarządzać placówką zza biurka dyrektora. Od dziś przedszkolaki już wiedzą jak opracowuje się książki zanim trafią na półkę, znają też specyfikę pracy każdego z działów. Potrafią również skanować i kserować dokumenty, a także naprawiać zniszczone książki.  A co najważniejsze, cieszyć się czytaną im lekturą.