.

NAGRODY ROZDANE

Powiatowy Konkurs na Prezentację Multimedialną „Maria Dąbrowska i jej związki z Choszcznem” rozstrzygnięty.  Jego laureatami zostały uczennice Zespołu Szkół  Nr 1 im. Bolesława Krzywoustego w Choszcznie, PAULINA KWAPISIEWICZ i HANNA RYBKA. Trzecie miejsce zdobył MATEUSZ SIWKO ( także z ZS Nr 1), zaś wyróżnienie WERONIKA RUSIECKA z Zespołu Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie. Pamiątkowe gadżety za udział otrzymały również uczennice ZS nr 2, ANNA SROCZYŃSKA i ALICJA TUSZYŃSKA.  11 grudnia, wszyscy odebrali dyplomy i nagrody w siedzibie organizatora, czyli w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Choszcznie. Spotkaniu towarzyszył quiz z wiedzy o patronce naszej biblioteki oraz warsztaty tematyczne.

Przypomnijmy, że celem konkursu,  który oficjalnie ogłoszono w październiku podczas akcji „Noc Bibliotek 2019” była nie tylko popularyzacja życia i twórczości pisarki, ale także – jak podkreśla pomysłodawczyni wydarzenia HALINA KLUCZEWSKA  – rozwijanie kompetencji posługiwania się technologią informacyjną, kształtowanie umiejętności selekcji potrzebnych informacji i korzystania z różnorodnych źródeł informacji z poszanowaniem praw autorskich.

Dodajmy, że komisja konkursowa (przewodnicząca ANNA STETKIEWICZ- Biblioteka Klubu 12. Brygady Zmechanizowanej w Choszcznie oraz pracownice MBP: HALINA KLUCZEWSKA i EWA ZAJKOWSKA z dyrektor ANNĄ LEWICKĄ na czele) dokonując analizy nadesłanych pięciu prac, najwyżej oceniła prezentacje, które temat ujęły w sposób interesujący i przyciągający uwagę oraz w zgodzie z hasłem przewodnim. – Na naszą decyzję wpłynęła również samodzielność pracy, zawartość prezentacji, jej walory edukacyjno-popularyzacyjne oraz efekt wizualny – tłumaczy przewodnicząca.

Wszystkim biorącym udział w naszym konkursie serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

Total Page Visits: 995 - Today Page Visits: 1