„STRATEGIA MOTYLI”, CZYLI TEATR PRZY STOLIKU 2019.

Kiedy Adriana, młoda Argentynka z widoczną ciążą spotyka się po raz pierwszy z Eve, kobietą po pięćdziesiątce, której wygląd oraz zwyczaje zdradzają pochodzenie angielskie, wiedzą o sobie prawie wszystko. Eve jest wdową po rodowitym Argentyńczyku, z którym Adriana miała wieloletni romans, i który według sprawozdania sądowego popełnił samobójstwo. Dialog między kobietami jest pełen napięcia. Wreszcie Eve udaje się nakłonić Adrianę do podpisania umowy, w której zrzeka się wszelkich praw do spuścizny po kochanku. W zamian, otrzymuje pół miliona dolarów.

O tym, jak zakończy się ta przepełniona tematyką pieniędzy, zdrady i zbrodni rozmowa – dowiesz się Drogi Czytelniku  już 9 grudnia 2019 r. w naszej bibliotece, podczas tegorocznej odsłony „Teatru przy stoliku”. Tym razem, EWA SOBIECH i MAGDALENA WRANI-STACHOWSKA, aktorki szczecińskiego Teatru Współczesnego zaprezentują się w sztuce „Strategia Motyli” autorstwa pochodzącej z Argentyny niemieckiej pisarki ESTHER VILAR.
Zapraszamy serdecznie.
9 grudnia 2019 //  godz. 17.30 // Czytelnia dla Dorosłych MBP w Choszcznie.