.

NOC BIBLIOTEK 2019

5 października o godzinie 17.00 spotkajmy się w Czytelni dla Dorosłych na Choszczeńskiej Nocy Bibliotek. Tegorocznym hasłem akcji jest: „Znajdźmy wspólny język”. W naszym domu książki, będziemy rozmawiać o Marii Dąbrowskiej i jej związkach z Choszcznem. Zajrzymy także do listów pisarki, obejrzymy wystawę o jej życiu i twórczości, a także rozwiążemy krzyżówkę i quiz na smartfonach. W programie również tajemniczo brzmiące „echa spotkania autorskiego z 1954 r.”. Choszczeńską Noc w Bibliotece wzbogaci prelekcja Aleksandry Skiby z Książnicy Pomorskiej w Szczecinie „Czego Maria Dąbrowska w swoich listach nie napisała”, która wpisuje się w kolejną edycję akcji „Ruchome Wykłady Pomorzoznawcze” organizowaną przez zachodniopomorski oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

UWAGA! Podczas Choszczeńskiej Nocy w Bibliotece zostanie również ogłoszony konkurs na prezentację multimedialną o patronce naszej placówki. Dlatego na spotkanie szczególnie zapraszamy licealistów. Bowiem sobota będzie jedyną okazją do zapoznania się z niepublikowanymi dotąd faktami na temat pisarki Marii Dąbrowskiej.

5 października // godz. 17.00 // Czytelnia dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Choszcznie.

Total Page Visits: 1203 - Today Page Visits: 1