.

Historie jednego zdjęcia

Przedstawiamy Państwu fotografię wykonaną w 1954 roku w ówczesnym budynku  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Choszcznie. Zobaczymy na niej młodzież i dorosłych, w towarzystwie pisarki Marii Dąbrowskiej, która wówczas odwiedziła nasze miasto i naszą instytucję.

Dla biblioteki była to wyjątkowa chwila. Ponieważ żadna z nas bibliotekarek nie uczestniczyła w tym spotkaniu, chciałybyśmy przywołać wspomnienia z tamtego wydarzenia.Dlatego zwracamy się z apelem do wszystkich tych, którzy rozpoznają siebie na opublikowanej fotografii, by podzielili się z nami swoimi wspomnieniami z tamtej chwili. Do wspomnień zapraszamy także rodziny, bądź znajomych osób ze zdjęcia.

Zdajcie Państwo relacje z tego wydarzenia. Opowiedzcie, jaki pozostawiło po sobie ślad i jak potoczyły się losy osób w nim uczestniczących.

Ocalmy tę chwilę od zapomnienia! Budujmy naszą lokalną tożsamość i stwórzmy pamiętnik z historiami tego jednego zdjęcia.

Czekamy na Państwa w naszej placówce w Choszcznie, przy ul. Wolności 13. oraz pod numerem telefonu: 95 765 24 36 ( Czytelnia dla Dorosłych). Można również kontaktować się z nami wysyłając e-maila pod adres: mbp-choszczno@wp.pl.

Zapraszamy

2019.07.10 Mamy pierwszą relację. Oto fragment wspomnień Danuty Hepke-Kelch, siostrzenicy Marii Dąbrowskiej:

Total Page Visits: 3030 - Today Page Visits: 1