Kodowanie na Dzień Mamy

W piątek w ramach Tygodnia Bibliotek 2019, Filia Publiczna naszej biblioteki zaprosiła pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 1 na zajęcia z podstaw kodowania. Łącząc je ze zbliżającymi się obchodami Dnia Matki, dzieci za pomocą maty i kolorowych kubeczków układały według instrukcji słownej zakodowane wzory kwiatów dla swoich mam. Kolejną zabawą był „Wędrujący prezent”, czyli aktywność bazująca na popularnej grze „Mucha wyszła”. Tym razem na macie znalazły się pola funkcyjne z zadaniami do wykonania.
Uzupełnieniem zajęć wprowadzających dzieci w świat myślenia programistycznego, było wspólne czytanie książki Dawida Ryskiego „Super M”. Lektury o niesamowitej postaci, która potrafi nie tylko pędzić z prędkością światła, odpowiedzieć na każde pytanie, nauczyć magicznych sztuczek czy naprawić każdą rzecz. Opowieści o postaci niezwykłej, którą jest superbohaterka MAMA.