.

Wieczór autorski Romana Szymańskiego

Inicjatorem środowego spotkania w naszej bibliotece z ROMANEM SZYMAŃSKIM była Fundacja Wspierania Kultury Noc Poetów. Jej prezes  i wydawca tomiku Romana Szymańskiego „Zmózgu”, ks. kanonik Sławomir Kokorzycki przedstawił cel fundacji, jakim jest propagowanie twórczości autorów, którzy prezentują swoje utwory na Nocy Poetów.

Ten wieczór poetycko-muzyczny poprowadzili Piotr Pawłowski oraz Ewa Dybowska, wieloletnia członkini naszego Dyskusyjnego Klubu Książki. Pytali oni naszego gościa m.in. czy jest bardziej poetą czy muzykiem? Odpowiedzią mogłyby być jego słowa z 4 tomu antologii poetów współczesnych „Modlitwa o miłość”: „Muzyk z powołania. (…) Społecznik z potrzeby serca. Aspołecznik z charakteru. Poeta ku własnemu zaskoczeniu.”

Rozmowa z kompozytorem i muzykiem, który współpracował z wieloma zespołami muzycznymi, także choszczeńskimi – jak Marians czy INNI,  była przeplatana występami recytatorskimi i piosenkami. Wiersze z tomiku „Zmózgu” deklamowała Natalia Rosłon, a piosenki, przy akompaniamencie autora na gitarze elektrycznej, śpiewała Martyna Żyta.

Total Page Visits: 2328 - Today Page Visits: 5