Już po raz drugi w naszej bibliotece miał miejsce wernisaż polsko-niemieckiej wystawy „Sztuka osób z niepełnosprawnościami”.
Wystawa ta to pokłosie konkursu, który odbywa się w Fürstenwalde od niemal 30 lat.
Na każdą wystawę nadesłanych zostaje ponad 1500 prac z różnych instytucji, w których mieszkają i pracują osoby z niepełnosprawnościami, a także od licznych indywidualnych artystów z niepełnosprawnościami. Prace pochodzą z Niemiec i krajów sąsiednich. Spośród tych zgłoszeń jury ekspertów wybiera około 200 prac na wystawę.
Dziesięciu artystów wybranych przez jury ekspertów, wraz z faworytem publiczności, otrzymuje trofeum Ermutigungs-Giraffe. W tym roku nagrodę zdobyła Anna Prajsner za obraz „Jesienne miasto”. Laureatka jest uczestniczką choszczeńskiego Warsztatu Terapii Zajęciowej.
Wystawę można oglądać w bibliotece do końca wakacji.
Fot. Irena Kozłowska









