Biblioteka z tytułem „Choszczeński Mecenas Kultury”

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej CHOSZCZEŃSKIM MECENASEM KULTURY. Dyrektorki MBP Anna Lewicka (2003-2022) i Katarzyna Jezierska (od 2022 r.) odebrały wyróżnienie z rąk Burmistrza Choszczna Roberta Adamczyka. – To zwieńczenie wielu lat pracy, w których choszczeńska biblioteka przeszła ogromną przemianę. Wraz z naszym zespołem pokazałyśmy, że nie ma rzeczy niemożliwych, a „dasizm” się po prostu opłaca – powiedziała K. Jezierska. Podziękowała przy tym czytelnikom i użytkownikom, a także wszystkim osobom wspierającym choszczeńską książnicę, dzięki którym chce się chcieć oraz wspólnie działać na rzecz promowania czytelnictwa, literatury i kultury, a także tworzenia przyjaznej przestrzeni do wymiany myśli, edukacji, w tym strefy do spędzania wolnego czasu.