Razem dla promocji piękna poprawnej polszczyzny

Słowa, ich znaczenie oraz kultura języka to tematy rozmów, które odbyły się 25 września 2023 roku  w naszej bibliotece. Uczestniczyli w nich uczniowie szkół podstawowych nr 1 i nr 3 w Choszcznie. Owo jesienne spotkanie poprowadziła rodowita choszcznianka, profesor Uniwersytetu Zielonogórskiego – dr hab. Katarzyna Węgorowska. Lingwokulturolog  oraz twórczyni Pracowni Języka i Kultury Ludowej UZ, nie tylko promowała piękno poprawnej polszczyzny, która może być niewyczerpanym źródłem możliwości, a tym samym kreatywności, ale także podkreśliła jak bardzo ważna w komunikacji interpersonalnej jest kultura dyskusji i kultura słowa.

Dodajmy, że przedsięwzięcie to odbyło się w ramach współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Choszcznie z Uniwersytetem Zielonogórskim.