Nominacja Osobowość Roku 2018

Drodzy Czytelnicy,

jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza szefowa ANNA LEWICKA otrzymała nominację  w plebiscycie OSOBOWOŚĆ ROKU 2018. Cieszymy się tym bardziej, że to właśnie zawód bibliotekarza został dostrzeżony przez redakcyjną kapitułę „Głosu Szczecińskiego” w kategorii Kultura.

Anna Lewicka od kilkunastu lat kieruje Miejską Biblioteką Publiczną w Choszcznie, promując przy tym szeroko pojętą kulturę oraz krzewiąc czytelnictwo na Ziemi Choszczeńskiej. To pod jej kierownictwem biblioteka zamieniła się w centrum edukacyjne, tworząc płaszczyznę wymiany intelektualnej myśli, poglądów i trendów kultury. To tu oprócz spotkań autorskich odbywają się przedstawienia teatralne, warsztaty dziennikarskie, spotkania podróżniczo-survivalowe, a także spotkania dla dzieci i seniorów. Tylko w tym miejscu działają trzy dyskusyjne kluby książki. W kąciku malucha prowadzone są zajęcia dla przedszkolaków, zaś w filii publicznej, dla dzieci ze szkół podstawowych. Na przestrzeni ostatnich lat odwiedziły nas takie znane postaci jak: Filip Łobodziński, Katarzyna Bonda, Szymon Hołownia, Małgorzata Kalicińska, Magdalena Tulli, Paweł Reszka, Jacek Hugo Bader, Marcin Kydryński, Jacek Dehnel, Małgorzata Braunek, Wojciech Tochman, czy Maja Komorowska. Wkrótce zawitają do nas Sylwia Chutnik, Jakub Małecki, Agata Kołakowska, Jakub Żulczyk, czy Karol Maliszewski. Oczywiście promujemy w bibliotece również naszych rodzimych poetów i pisarzy.

Zachęcamy do głosowania na naszą koleżankę!

Wystarczy wysłać sms o treści: GSK.41 pod numer: 72355. (Koszt jednej wiadomości to 2,46 zł.)

Załoga Miejskiej Biblioteki Publicznej im. M. Dąbrowskiej w Choszcznie

Szczegółowe informacje o plebiscycie znajdziecie tutaj: Plebiscyt OSOBOWOŚĆ ROKU 2018

PS. Głosujemy do  19 lutego 2019 r. do godz. 23.