„PTASIE RADIO” Z APLIKACJĄ QUIVER”

27  grudnia obchodziliśmy 60. rocznicę śmierci wybitnego polskiego poety Juliana Tuwima,  którego wiersze do dziś bawią i wzruszają kolejne pokolenia czytelników. Z tej okazji Filia Publiczna naszej biblioteki zorganizowała wczoraj zajęcia, w których uczestniczyli uczniowie Klasy IIIc Szkoły Podstawowej Nr 1 w Choszcznie.   – Młodzież miała okazję poznać niezwykłe dzieciństwo pisarza, które obfitowało w szereg niesamowitych przygód. Nie wszyscy bowiem wiedzą, że mały Julek miał mnóstwo różnych zainteresowań i pasji, a jednym z nich było hodowanie gadów. Opowiada o tym zresztą współczesna poetka Agnieszka Frączek w książce „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą”, którą oczywiście wykorzystaliśmy podczas spotkania – mówi Izabela Szczyż. Bibliotekarka dodała, że trzecioklasiści na podstawie fragmentu lektury, szukali zaginionych w terrarium gadów, trenowali czytanie wierszy połówkowych i rozwiązywali zadania matematyczne. Na koniec korzystając z aplikacji  Quiver -3D Coloring App, dzieci ożywiły bohaterów „Ptasiego radia”. Dzięki rozszerzonej rzeczywistości, grafiki ptaków zamieniły się w trójwymiarowe obiekty, które nie tylko posiadały barwy użytych przez uczniów kredek, ale także wydawały dźwięki i potrafiły się animować. Dodajmy, że zdjęcia i film wykonała Helena Banaś, wychowawczyni uczestniczących w zajęciach dzieci.