.

NOWY DYREKTOR BIBLIOTEKI

Szanowni Państwo,

Od 29 listopada 2022 r. funkcję dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej  im. Marii Dąbrowskiej w Choszcznie pełni Katarzyna Jezierska. Zastąpiła ona na tym stanowisku Annę Lewicką, która po 19 latach pracy na tym stanowisku odeszła na emeryturę.

Katarzyna Jezierska w choszczeńskiej bibliotece spełnia się od 2018 roku. Wcześniej pracowała w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczecinie i w biurze promocji Urzędu Miejskiego w Choszcznie. Podczas tegorocznej inauguracji 18. edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, która odbyła się w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie, otrzymała tytuł Zachodniopomorskiego Bibliotekarza Roku 2021. Kreowała wiele choszczeńskich projektów czytelniczych, tworzyła publikacje audiowizualne. Jest współtwórczynią Międzybibliotecznego Projektu Teatralnego zrzeszającego choszczeńskie bibliotekarki, członkinie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, Dyskusyjnych Klubów Książek w Choszcznie, a także czytelników i sympatyków MBP oraz Klubu 12 BZ w Choszcznie. Prowadziła również szkolenia instruktażowe dla bibliotekarzy na temat tworzenia podcastów i tworzenia publikacji elektronicznych. Była także prelegentką na 13. Forum Młodych Bibliotekarzy w Krakowie (2021 r.), zaś w kwietniu 2022 roku, prowadziła warsztaty pokazowe na międzynarodowym seminarium dla bibliotekarzy i edukatorów w ramach projektu „Wyspa książka – kierunek Północ” organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu.

UMOWA zawarta pomiędzy Burmistrzem Choszczna Robertem Adamczykiem, zwanym w dalszej treści umowy „Organizatorem”, a Panią Katarzyną Jezierską zwaną w dalszej treści umowy „Dyrektorem”: Pobierz

Total Page Visits: 1442 - Today Page Visits: 2