.

„CZTERY PORY ROKU WG STEFANII G.” – czyli Międzybiblioteczny Projekt Filmowy

Kierując się hasłem tegorocznego Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, które brzmi „Znajdziesz mnie w bibliotece”, odnalazłyśmy w gronie bibliotekarskim Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Choszcznie oraz Biblioteki Klubu 12 BZ w Choszcznie ludzi gotowych do udziału w projekcie wykraczającym poza ramy typowych aktywności czytelniczych. Połączyliśmy siły z Sympatykami naszych placówek, aby stworzyć – w ramach Międzybibliotecznego Projektu Teatralnego – adaptację tekstów jednej z ulubionych autorek naszych Czytelników – Stefanii Grodzieńskiej. Szybko pomysł ten przerodził się w Międzybiblioteczny Projekt Filmowy. I tak, 16 czerwca o godzinie 20.00 zaprosimy na premierę filmu „Cztery pory roku wg. Stefanii G.”

Od dziś do końca maja będziemy przedstawiać relację z planu filmowego. Zaprosimy na sesję zdjęciową, a także… ach zobaczcie sami.

Zapraszamy.

15 maja:
Jak to się stało, że to powstało?
Nasza opowieść zaczyna się we wrześniu 2020 roku – od Narodowego Czytania „Balladyny”. Pierwszy raz w historii tej imprezy nie mogliśmy spotkać się na żywo z naszymi widzami. Nagraliśmy czytających, a wspólna praca nad tekstem Słowackiego spodobała się tak bardzo, że postanowiliśmy kontynuować naszą przygodę. I w ten sposób narodził się Międzybiblioteczny Projekt Teatralny, który w pandemicznych czasach przemienił się w projekt filmowy. Przedstawiamy Wam, inspirowaną duchem epoki, w której tworzyła patronująca naszemu pierwszemu przedsięwzięciu Stefania Grodzieńska, graficzną historię początków naszych zmagań. W kolejnych wpisach przedstawimy kulisy przedsięwzięcia, które ujrzy światło dzienne na początku czerwca. Dlaczego nie możemy podać dokładnej daty? Zdradzimy tylko, że musimy nakręcić sceny plenerowe, a pogoda nas w tym roku nie rozpieszcza. Trzymajcie kciuki za nas i za to, żeby w końcu przyszła – i została z nami – prawdziwa wiosna!

19 maja:
OD SESJI ZDJĘCIOWEJ DO PLAKATU
Jutro nagrywamy kolejną scenę do naszego filmu, ale zanim zaprosimy Was za kulisy, to pokażemy jak powstawał plakat promujący CZTERY PORY ROKU STEFANII G. – międzybiblioteczny projekt filmowy. Już wkrótce zobaczycie go na ulicach naszego miasta.

28 maja:
Kochani przedstawiamy Wam Panią Janinę Grejć. To nie kto inny jak ona stawała na głowie, by nasze kreacje wyglądały tak, jak te z lat 50. Dziękujemy Pani Janino.

24 maja:
Pogoda nas nie rozpieszczała. Jednak deszcz, silny wiatr, szalony ruch uliczny i wciąż włączająca się sygnalizacja świetlna, nie zniechęciły nas do kręcenia ostatnich scen do CZTERY PORY ROKU STEFANII G. – międzybiblioteczny projekt filmowy.

2 czerwca:
W oczekiwaniu na premierę naszego filmu „Cztery pory roku wg. Stefanii G.” zapraszamy za kulisy produkcji.

5 czerwca:
Nasz Międzybiblioteczny Projekt Filmowy jest już prawie gotowy. Zobaczcie jak wyglądały prace nad oprawą dźwiękową do „Czterech pór roku Stefanii G.” w Studiu Eon Records.

14 czerwca:

Serdecznie zapraszamy na premierę filmu, który powstał we współpracy Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Choszcznie z Biblioteką Klub 12 BZ w Choszcznie.
Plenerowy pokaz odbędzie się w najbliższą środę, 16 czerwca o godzinie 20.00. Plac przed Miejską Biblioteką Publiczną im. Marii Dąbrowskiej w Choszcznie. Dzień później, o 9:00 spotkamy się on-line na kanale YouTube: https://youtu.be/TR9JxUZ1pNY

Informujemy także, że już jutro materiał zostanie wyemitowany w choszczeńskiej Telewizji E-CHO.

Zachęcamy do zapoznania się z:

Total Page Visits: 985 - Today Page Visits: 1