.

O KSIĄŻCE I MARZENIACH

Na rozpoczęcie weekendu, a więc błogiego dwudniowego lenistwa trochę napsociliśmy i radośnie pomieszaliśmy z poplątaniem, wymieniając się na brzuszki, nogi, a nawet i głowy. Sprawcami tego zamieszania okazali się być  „Przeplatalińscy” autorstwa Marii Dek, którzy wręcz wyskoczyli z naszej bibliotecznej półki, wprost przed ekrany drugoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie. W zamian za wspaniałą zabawę, zaserwowaliśmy dzieciom z klasy II a, wyśmienity deser w postaci ,,Lodów we wszystkich smakach” autorstwa Pawła Mildnera.  Rozkoszując się nimi uruchomiliśmy naszą wyobraźnię i narysowaliśmy to, o czym aktualnie marzymy. Wspólnie pobujaliśmy również  trochę w obłokach, pomyśleliśmy  o niebieskich migdałach oraz porozmawialiśmy o pragnieniach, zarówno tych dużych i małych, tych skrytych i niespełnionych, jak i tych, których spełnienie skrywa się tuż za rogiem i jest, jak najbardziej w zasięgu naszej ręki.

Była to także okazja do zaprezentowania działalności naszej biblioteki uczniom klasy II a oraz jej oferty edukacyjno-rozrywkowej. Dzieci dowiedziały się również, w jaki sposób on-linowo korzystać z naszych zasobów oraz jak wyszukiwać konkretnych pozycji w katalogu, zarówno tym kartkowym, jak i  tym elektronicznym.

Nadmieńmy, że spotkanie odbyło się w przestrzeni wirtualnej.  Serdecznie dziękujemy uczniom klasy II a oraz ich wychowawczyni Danucie Pałce za udział w opisywanym wydarzeniu.

Total Page Visits: 966 - Today Page Visits: 1