.

Informacja

Szanowni Państwo,

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Choszcznie to miejsce, które tworzymy z myślą o mieszkańcach naszego powiatu i nie tylko. To dla nich od ponad 70 lat rozwijamy się podnosząc zarówno kompetencje, jak i warunki lokalowe, czy też poszerzając ofertę, sukcesywnie dostosowując się do europejskich standardów bibliotecznych.  Byliśmy za to wielokrotnie nagradzani, a od czterech lat cieszymy się zmodernizowaną, spełniającą współczesne trendy architektury bibliotecznej, dostosowaną do wymagań również do osób niepełnosprawnych biblioteką.

Niestety obecnie trwająca kampania samorządowa uświadomiła nam, że niedostatecznie promujemy to, co na co dzień tworzymy z tak dużym zaangażowaniem. Dlatego szczególnie tym, którzy nie odwiedzają naszych murów chcielibyśmy przypomnieć, że już w 2014 roku Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Choszcznie, między innymi za komputeryzację procesów bibliotecznych została uznana za najlepszą bibliotekę województwa zachodniopomorskiego. Zaś rok wcześniej otrzymaliśmy tytuł Biblioteki Roku. (fot. statuetki, z której jesteśmy bardzo dumni!). Dodatkowo troje naszych pracowników  wyróżniono tytułem Bibliotekarza Roku.  W tym roku, doceniając nasze działania Biblioteka Narodowa  zaprosiła nas do udziału w projekcie „e-usługa OMNIS”, finansowanego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa w ramach Działania 2.1 „Wysoka dostępność i jakość e-usług publicznych” II osi priorytetowej Programu Polska Cyfrowa 2014-2020.

Nadmieńmy, że świadczymy E-usługi poprzez: stronę www.mbpchoszczno.pl/ (aktualnie dostosowujemy ją do najnowszych standardów) oraz Katalog on-line (www.choszczno-mbp.sowwwa.pl/sowa). W ofercie posiadamy zdalny dostęp do: e-booków IBUKA Libry (dostęp do 1792 książek), biblioteki internetowej Wolne Lektury , elektroniczny dostęp e-Dziennik Gazeta Prawna, dostęp do ACADEMICI (bezpłatnej cyfrowej wypożyczalni międzybibliotecznej książek i czasopism naukowych), czy elektroniczną kartotekę zagadnieniową on-line. Oferujemy bezpłatny dostęp do internetu w całej bibliotece w godzinach jej pracy.

Nasza Biblioteka otrzymała również urządzenie Czytak Plus, które jest wypożyczane czytelnikom z orzeczeniem niepełnosprawności narządu wzroku (udostępniamy ponad 2 tysiące woluminów).

W ubiegłym roku przy Filii Publicznej w Choszcznie działał Lokalny Klub Kodowania, gdzie odbywały się warsztaty z kodowania. Nasi bibliotekarze prowadzili także zajęcia z pilotowania mini dronów i leczyli chore neurony, ćwicząc na „rezonansie uśmiechu”.

Nasza Biblioteka pełni również funkcję centrum edukacyjnego. To tu oprócz spotkań autorskich odbywają się przedstawienia teatralne, warsztaty dziennikarskie, spotkania podróżniczo-survivalowe, a także spotkania dla seniorów. Tylko w tym miejscu działają trzy dyskusyjne kluby książki. W kąciku malucha prowadzimy zajęcia dla przedszkolaków, zaś w filii publicznej, dla dzieci ze szkół podstawowych.

Na przestrzeni ostatnich lat odwiedziły nas takie znane postacie jak: Filip Łobodziński, Katarzyna Bonda, Szymon Hołownia, Małgorzata Kalicińska, Magdalena Tulli, Paweł Reszka, Jacek Hugo Bader, Marcin Kydryński, czy Maja Komorowska.

Na koniec dodajmy, że każdy czytelnik może wpływać na księgozbiór naszej Biblioteki. Wystarczy, że na naszej stronie internetowej  wejdzie w zakładkę /ZAPROPONUJ ZAKUP/ i wypełni formularz. Proponowana pozycja  trafi na naszą zakupową listę.

Zapraszamy więc wszystkich do zaglądania do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Choszcznie oraz na naszą stronę internetową. Polubcie nas na FB, a przede wszystkim korzystajcie z oferty, którą dla Was tworzymy.

Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje, więc jeśli macie jakiekolwiek zapytania, czy pomysły, które mogłyby wzbogacić naszą ofertę zapraszamy do nas. Czekamy na Was codziennie od 8.00 do 19.00.

Total Page Visits: 4400 - Today Page Visits: 2