.

Kreatywna zabawa z kropką.

15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności, odwagi i odkrywania talentów. My zabawę z tym znakiem interpunkcyjnym rozpoczęliśmy już dzisiaj. Nasze mury odwiedzili drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr  1 w Choszcznie. Najpierw w Filii Publicznej kleiły cuda i cudeńka z kolorowych kropek, potem w Oddziale Dziecięcym malowały je kredkami, wykazując się przy tym niezwykłą  inwencją twórczą.
Podczas obu spotkań przeczytano  książkę „Kropka” autorstwa Petera  H. Reynoldsa, czyli historię dziewczynki o imieniu Vashti, która właśnie dzięki tytułowej maleńkiej kropce oraz wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Uczniowie pochwalili się także swoimi talentami podkreślając, że każdy z nas posiada jakieś wyjątkowe umiejętności. – Trzeba tylko uwierzyć w siebie, by je dostrzec – skwitowali. Każdy z uczestników został opieczętowany kropką lub wymienił się naklejką przyjaźni.
Dodajmy, że wspomnianą książkę” (oryginalny tytuł „The Dot”)  przetłumaczono na ponad dwadzieścia języków i wydano alfabetem Braille’a. Zawarta w niej opowiastka stała się inspiracją dla wielu pedagogów, szybko też zyskała popularność wśród najmłodszych czytelników. I tak od 2008 roku każdego 15 września obchodzimy „Międzynarodowy Dzień Kropki”. Akcja odbywa się w 108 krajach.

Na zakończenie wspomnimy, że to nie koniec kropkowej akcji w naszej bibliotece. Wkrótce odbędą się kolejne spotkania, na które serdecznie zapraszamy.

Total Page Visits: 9059 - Today Page Visits: 1